Hem Ucuz Hem de Çamaşır Suyundan 5 Kat Daha Etkili: Klozetteki Sarı Lekeleri Anında Yok Ediyor

Her ne kadar titiz kullanılmaya çalışılsa da, zaman içerisinde banyo ve tuvaletteki araçların aşındığına şahit olabilirsiniz.

Özellikle klozetlerin iç ve dış bölgelerinde oluşan sarı lekeler, en etkili çamaşır suları tarafından dahi temizlenememekte. Bu sorunun önüne geçebilmek için etkili hijyen yolları arayanların başvurduğu yeni yöntem, bilinen tüm temizlik formüllerini unutturacak kadar etkili.

Klozet temizliğinde pek çok kişi direkt olarak çamaşır suyuna yönelse de çamaşır suyu kullanmadan, klozetteki tüm lekeleri temizleyebilmek mümkün. İşte klozette bulunan sarı lekeleri çamaşır suyu kullanmadan temizlemenin pratik ve etkili o yolu…

KARBONAT KLOZETİNİZİ İLK GÜNKÜ HALİNE DÖNÜŞTÜRECEK

Defalarca kez çamaşır suyuna başvurulsa da, klozetteki sarı lekeleri temizlemek için bilinen en etkili yöntem karbonat kullanımıdır.

Karbonatın içerisinde yer alan bileşenler klozet yüzeyindeki tüm lekelerin kısa sürede temizlenmesini sağlarken, banyo ve tuvalette bulunan çok sayıda eşya bu yöntemle ilk günkü kadar parlak hale dönüşebiliyor.

KARBONATLA KLOZET TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

Klozette bulunan sarı lekeleri çamaşır suyu kullanmadan temizleyebilmek için klozetin içerisine bol miktarda karbonatı dökün.

Karbonatın ardından içerisine bol miktarda beyaz sirke dökün. Beyaz sirke ve karbonat tepkimeye girdikten sonra fırça yardımıyla güzelce fırçalayın.

Tüm sarı lekelerin olduğu bölgeleri fırçaladığınızdan emin olun. Ardından sifonu çekin. Tüm sarı lekelerin kısa sürede çıktığını göreceksiniz.

Çıkmayan lekeleriniz bulunuyorsa o noktada limon tuzuna başvurabilirsiniz. Limon tuzunu yine sarı lekelerin bulunduğu bölgelere dökebilir ardından fırça yardımıyla iyice fırçalayabilirsiniz.

Bu iki yöntem klozette bulunan tüm sarı lekelerin çamaşır suyu kullanmadan çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x